Test Çöz

Gönderen Konu: Planlarla ilgili önemli bilgilendirme. Lütfen okuyun!!!  (Okunma sayısı 11239 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı serkanekin

• English Teacher
  • Çalışma Yılı: 11-15
  • Okulunuz: Anadolu Lisesi
  • İngilizce Seviyeniz: İleri
Ynt: Planlarla ilgili önemli bilgilendirme. Lütfen okuyun!!!
« Yanıtla #40 : 27 Eylül 2014, 00:05:50 »
Bilglendirme için cok teşekkurler. Biz A2.2 den B.1.1 atlamışız kitapları isterken. A2.3 seviyesinin olduğunu bilmiyorduk zümrece. A2.3  işlememiz sıkıntı olur mu acaba?

maalesef, programı bilen kişilerce denetlenmeniz durumunda ciddi bir sorun olur bu durum hocam. Kurlar sırasıyla verilir. her kurun hedef ve kazanımları farklıdır. bunlara ulaşmadan bir üst kura geçmeniz yanlış olur.

Çevrimdışı serkanekin

• English Teacher
« Yanıtla #41 : 27 Eylül 2014, 00:21:22 »
serkan hocam teşekkürler bilgilendirme için...bu yıl 11 dil sınıfım diğer 11ler ile ortak ders yapamıyorlar çünkü seviye olarak ilerledik onlarla...bu yıl 4 saatlik A2.3 son dört ünitesi ile başlayan ve B1.2 bir plan yapmam gerekiyor...6 saatlik seçmelide ise B1.3-B1.8 arası plan yapmam gerekiyor ama maalesef bunlara uyan plan hiçbir yerde bulamadım... siz yaptıysanız buraya ekleyebilir misinz? teşekkürler şimdiden  >>>
maalesef hocam istediğiniz plana uygun bir sınıfım yok bu sene ama biraz uğraşırsanız çok basit bir şekilde kendiniz yapabilirsiniz. A2.3 ün yes you can kitabını elektronik ortamdan indirin. oradaki son dört temayı toplamda 72 saate gelecek şekilde yerleştirin kitapta hedef davranış ve konular mevcut onları kopyalayıp planınızın ilgili yerlerine yapıştırın. geriye kalan saatler için B1 kitabı varsa oradan bulup planınıza ekleyebilirsiniz. kitap yoksa da Program kitabında örnek planlardaki hedef ve davranışları alabilirsiniz. B1 de 1 temayı 36 saate yaymayı unutmadan tabii

Çevrimdışı ezelinur

• Jr. Member
  • **
  • Myİngilizce.Net
  • Mesleğiniz: ingilizce öğretmeni
  • Okulunuz: İlköğretim
  • İngilizce Seviyeniz: Yok
« Yanıtla #42 : 27 Eylül 2014, 12:59:14 »
Hocam ilk yapacağımız iş, acilen ek bir zümre yapmak olacak. Zümrede 3 yazılı kararınızı bozmak zorunda değilsiniz. İsterseniz karar alıp 2 yazılı yapabilirsiniz. Zümre kararlarınız sizin yönetmeliğiniz hükmündedir. Değişen maddeyi yorumlamak da size kalmıştır. Yeterki belirtilen maddeye dayandırabilin aldığınız kararları.

Biz zümre arkadaşları olarak sınav sayısını 2 ye düşüreceğiz. yazılı sınavdan (Readin-Writing) sonra (zamanı size kalmış, ister hemen sınavdan sonra yapın, ister bir gün sonra, ister bir hafta. ama zümrenizde kararını alın.) sözlü sınav (Speaking-Listening) yapacağız. Bu sınavın nasıl yapılacağı ile ilgili bir açıklama olmadığı için zümreninzde sözlü sınav esaslarınızı belirtin.

Bir fikir olması açısından: bir parça dinletip o parçayla ilgili sorular sorabilirsiniz. Kelime bilgilerini ölçmek için cümle kurmalarını isteyebilirsiniz.Öğrenciler sorumluluk sınavlarında olduğu gibi ikişer yada 3erli şekilde de alınabilir.

Sınavın nasıl yapılacağı ile ilgili biz de daha karar almadık. Okulumuzda yapılacak genel toplantıyı bekliyoruz.

Yazılı ve sözlünün ağırlıklarını yine zümrenizde belirttikten sonra ortalamalarını alıp tek sınav notu olarak geçmeniz gerekir
Yani 4 ayrı sınav notu girilmeyecek. Çünkü madde de Yazılı ve Uygulamalı diyor. Bu durumda ortalama alınacaktır. Ama yazılı sınavı %60, Sözlüyü %40  da alabilirsiniz. yarı yarıya da alabilirsiniz.

Bu konunun farklı bir başlık altında incelenmesi daha faydalı olacaktır.

MERHABA HOCAM, sizi cok iyi anladım da ama ben mudur yardımcıma sordum yazılı ve sözlu sınav olarak bana söylediği sey:  yazılı notunu ayrı gırersın eokula uygulamayı yanı listening ve speaking i de uygulama yazan yere girersin eokul onu kend hesaplar yuzde almana gerek yok ya da yazılı %50 sözlü %50 seklınde belırtmene gerek yok dedı kafam yıne karıstı dogru olan hangisi lutfen bılgılendırır mısınz?? tesekkurler :)
« Son Düzenleme: 27 Eylül 2014, 13:04:18 Gönderen: ezelinur »

Çevrimdışı db_s

• Yeni Üye
  • *
  • Myİngilizce.Net
  • Nereden: MANİSA
« Yanıtla #43 : 28 Eylül 2014, 11:03:41 »
Hocam yani sonuç olarak her sınıf düzeyinde de şunu yapacağız değil mi..yıllık toplam ders saatini haftalık ders saatine böleceğiz ve o düzeye ne kadar devam edeceğiz ortaya çıkacak...bu şekilde ayarlayacağız

Çevrimdışı wickedmemo

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #44 : 29 Eylül 2014, 11:40:14 »
Fen Lisesi 9. sınıf 7 saat 10-11-12 3 er saat bunun nasıl uyarlayacağız? Birde 9. sınıflarda hangi kur ile başlamamız gerekiyor?

Çevrimdışı serkanekin

• English Teacher
« Yanıtla #45 : 29 Eylül 2014, 20:08:53 »
Hocam yani sonuç olarak her sınıf düzeyinde de şunu yapacağız değil mi..yıllık toplam ders saatini haftalık ders saatine böleceğiz ve o düzeye ne kadar devam edeceğiz ortaya çıkacak...bu şekilde ayarlayacağız

doğrudur hocam. daha önce de belirttiğim gibi normal şartlarda, seçmeli dersleri şin içine girmediğinde ve 9 lar A1.1 den başladığında 12 sınıfta A2.3 seviyesi bitmiş oluyor. Fakat maalesef seçmeli dersler ve 9. sınıfta seviye belirleme sınavında A2 düzeyinden başlatıldığında bu ileride yıllık programda sarkmalara, bir üst kurdan başlama gibi sorunlara neden oluyor. Meb bunu ayarlarken kur saatlerini gözardı etmiş gibi görünüyor ve herhangi bir detaylı açıklama getirmiyor. ben ve benim gibi düşünen arkadaşlar program kitabında belirtilen esaslardan yola çıkarak böyle bir yönteme göre açıklama yapıyoruz.
Sonuçta her kurun saati bellidir.

Çevrimdışı serkanekin

• English Teacher
« Yanıtla #46 : 29 Eylül 2014, 20:33:59 »
Fen Lisesi 9. sınıf 7 saat 10-11-12 3 er saat bunun nasıl uyarlayacağız? Birde 9. sınıflarda hangi kur ile başlamamız gerekiyor?
hocam açıklamayı okuduysanız önce seviye belirleme sınavı yapmanız gerktiğini söylemiştim.
seviye tespit edildikten sonra öğrencilerinize hangi kuru vereceğeniz ortaya çıkar ve çıkan sonuca göre de A1 veya A2 den başlarsınız. ders saatinin kaç olduğu önemli değildir. önemli olan vereceğiniz kurun toplam saatini haftalık ders saatine bölerek yıl sonuna kadar nereye varacağınızdır.
Fen lisesi olduğu için öğrencilerinizin seviyesinin sınav sonucunda A2 çıktığını varsayarsak;
Yıllık ingilizce ders saatiniz = 7*36: 252
A2.1 kuru: 144              144/7 = 20,5    Yani siz ikinci dönemin 2. haftasında A2.1 kurunu tamamlamış olacaksınız ve A2.2 ye başlayacaksınız. Bu kur sene sonuna kadar bitmeyecek çünkü A2.1 ve A2.2 nin toplam saati 288. kalan 36 saatlik kısmı 10. sınıfa kaydıracaksınız ve 12 hafta A2.2 ile devam edeceksiniz. bu bittiğinde A2.3 için başlayacaksınız.
 ve 10. sınıfta devam edeceksiniz nerde kaldıysanız. ve

Çevrimdışı serkanekin

• English Teacher
« Yanıtla #47 : 29 Eylül 2014, 20:42:17 »

MERHABA HOCAM, sizi cok iyi anladım da ama ben mudur yardımcıma sordum yazılı ve sözlu sınav olarak bana söylediği sey:  yazılı notunu ayrı gırersın eokula uygulamayı yanı listening ve speaking i de uygulama yazan yere girersin eokul onu kend hesaplar yuzde almana gerek yok ya da yazılı %50 sözlü %50 seklınde belırtmene gerek yok dedı kafam yıne karıstı dogru olan hangisi lutfen bılgılendırır mısınz?? tesekkurler :)

hocam değişen yönetmelikte bu konuyla ilgili iki madde var:

“f) Uygulamalı nitelikteki derslerin sınavları, her dönemde iki defadan az olmamak üzere ve dersin özelliğine göre yazılı ve uygulamalı olarak veya bunlardan yalnızca biriyle yapılabilir. Sınavların şekli, sayısı ve uygulamalı sınavların süresiyle hangi derslerde uygulamalı sınav yapılacağı zümre öğretmenler kurulunda belirlenir, okul müdürünün onayına bağlı olarak uygulanır.”
“h) Dil derslerinin sınavları dinleme, konuşma, okuma ve yazma becerilerini ölçmek için yazılı ve uygulamalı olarak yapılır.”

ek bir maddeyle (h) bizim için ayrı bir açıklama yapılmış ama f maddesinde bunun nasıl yapılacağına siz karar verin denilmiş. bu konuda siz zümre olarak nasıl karar alırsanız doğrusu odur. müdürünüzün de onay vermesi gerekir. Önemli olan sizin yaptığınız uygulama sınavını resmi olarak belgelemenizdir. gerisi çok önemli değildir. denetimde yönetmeliğin ilgili maddesini yerine getirip getirmediğinize bakılır ve bu işi neye dayandırarak yaptığınız önemlidir. siz karar alıp tutanağını tutup müdürün onayına sunduğunuzda top sizden çıkmıştır. sonuçta her iki türlü de uygulama sonucu ortalamaya katılacaktır.

Çevrimdışı demirr

• Yeni Üye
  • *
  • Myİngilizce.Net
« Yanıtla #48 : 29 Eylül 2014, 20:45:46 »
İmam hatip lisesindeyim.11. sınıfların anadolu kısmında ingilizce ders saati 3 saat iken düz kısımlarında 2 saat.12. sınıflarda da aynı şekilde.11. ve 12. sınıfların 2 saat ders saati olan şubelerinde 4 temayı plana dahil ettim.3 saati olan şubelerde kitapların 6 temasını planladım.Bu şekilde olan diğer arkadaşlar nasıl yaptı acaba? Mümkün olduğunca araştırdım ama daha fazla okudukça kafam fazlasıyla karıştı.

Çevrimdışı ezelinur

• Jr. Member
  • **
  • Myİngilizce.Net
  • Mesleğiniz: ingilizce öğretmeni
  • Okulunuz: İlköğretim
  • İngilizce Seviyeniz: Yok
« Yanıtla #49 : 29 Eylül 2014, 20:51:20 »
hocam değişen yönetmelikte bu konuyla ilgili iki madde var:

“f) Uygulamalı nitelikteki derslerin sınavları, her dönemde iki defadan az olmamak üzere ve dersin özelliğine göre yazılı ve uygulamalı olarak veya bunlardan yalnızca biriyle yapılabilir. Sınavların şekli, sayısı ve uygulamalı sınavların süresiyle hangi derslerde uygulamalı sınav yapılacağı zümre öğretmenler kurulunda belirlenir, okul müdürünün onayına bağlı olarak uygulanır.”
“h) Dil derslerinin sınavları dinleme, konuşma, okuma ve yazma becerilerini ölçmek için yazılı ve uygulamalı olarak yapılır.”

ek bir maddeyle (h) bizim için ayrı bir açıklama yapılmış ama f maddesinde bunun nasıl yapılacağına siz karar verin denilmiş. bu konuda siz zümre olarak nasıl karar alırsanız doğrusu odur. müdürünüzün de onay vermesi gerekir. Önemli olan sizin yaptığınız uygulama sınavını resmi olarak belgelemenizdir. gerisi çok önemli değildir. denetimde yönetmeliğin ilgili maddesini yerine getirip getirmediğinize bakılır ve bu işi neye dayandırarak yaptığınız önemlidir. siz karar alıp tutanağını tutup müdürün onayına sunduğunuzda top sizden çıkmıştır. sonuçta her iki türlü de uygulama sonucu ortalamaya katılacaktır.

anladım hocam ozenle ve sabırla sorularımı cevaplandırdgınız ıcın cok tesekkur ederim maalesef cok arkadasımı arayıp sordum kımse bırsey bılmıyor acıklama getırmıyor mudurum sen yap dıyor ama emınım sorun cıksa sucu bana atacak veya hak etmedgım halde kırıcı bır soz soylecek ama siz bu konuda ısık tutan tek kısı oldunuz ve uzerımden buyuk bır yuk kalktı tum ıctenlıgımle cok tesekkur ederim sağolun. :alkis:: :alkis::

Share via facebook Share via technorati Share via twitter

xx
Planlarla ilgili bir sorum var....

Başlatan poyrazsel

2 Yanıt
1617 Gösterim
Son İleti 23 Eylül 2009, 11:45:02
Gönderen: filizokur
xx
Planlarla ilgili bir sorum var....

Başlatan poyrazsel

1 Yanıt
1394 Gösterim
Son İleti 14 Eylül 2009, 21:57:02
Gönderen: torrentialrain
thumbup
Çocuklarınıza...(lütfen okuyun)

Başlatan cecil

5 Yanıt
1711 Gösterim
Son İleti 25 Kasım 2007, 20:00:57
Gönderen: enfexia
xx
Az harcamak için beyninizi kullanın:))(Özellikle hanımefendiler lütfen okuyun)

Başlatan xmanonline

4 Yanıt
1889 Gösterim
Son İleti 30 Eylül 2008, 16:15:05
Gönderen: labos