Test Çöz

Gönderen Konu: Planlarla ilgili önemli bilgilendirme. Lütfen okuyun!!!  (Okunma sayısı 11391 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı belkisc

• Yeni Üye
  • *
Ynt: Planlarla ilgili önemli bilgilendirme. Lütfen okuyun!!!
« Yanıtla #30 : 17 Eylül 2014, 11:53:15 »
bilgilendirici çalışma için teşekkürler,hazırlık sınıfları için aydınlatabilir misiniz?

Çevrimdışı merlin

• Yeni Üye
  • *
  • Okulunuz: Lise
  • İngilizce Seviyeniz: Yok
« Yanıtla #31 : 17 Eylül 2014, 18:28:18 »
çok yararlı olmuiş,sağolun...

Çevrimdışı serkanekin

• English Teacher
  • Çalışma Yılı: 11-15
  • Okulunuz: Anadolu Lisesi
  • İngilizce Seviyeniz: İleri
« Yanıtla #32 : 17 Eylül 2014, 19:19:03 »
çok teşşekkür ederim peki 6 derslik için a.2.3 mü hazırladınız planı

evet hocam ama son iki ayda bitecek devamında da B1.1 i eklenecek kalan saatler için
programın 9. maddesinde bu esas vardır

9- Öğrencilerin aynı yabancı dili seçmeli ders olarak almaları ve grup oluşması hâlinde seçmeli
ders için zümre öğretmenlerince belirlenen esaslar doğrultusunda bir üst düzey kazanımları
uygulanır.
« Son Düzenleme: 17 Eylül 2014, 19:27:03 Gönderen: serkanekin »

Çevrimdışı Ray

• Global Moderator
  • *
  • nada!
  • Nereden: Malatya
  • Okulunuz: Yok
  • İngilizce Seviyeniz: Orta-İleri
« Yanıtla #33 : 17 Eylül 2014, 23:35:38 »
Hocam konu dışı olacak ama geçtiğimiz cumartesi günü orta öğretim kurumları yönetmeliğinde yapılan değişiklerle alakalı bir konu aklıma takıldı. Bilgisi olanlar cevaplarsa çok memnun olurum.

Yönetmeliğin 45/a'sında şöyle diyor: "Haftalık ders saati sayısına bakılmaksızın her dersten en az iki yazılı sınav yapılır." Bu durumda 6 saatlik 9 anadolularda da 2 sınav yapabileceğiz.
45. maddeye bir de h bendi eklendi. Orda da diyor ki: " Dil derslerinin sınavları dinleme, konuşma, okuma ve yazma becerilerini ölçmek için yazılı ve uygulamalı olarak yapılır." Bu durumda biz kaç tane sınav yaparsak yapalım bunların her birini bir yazılı bir de uygulamalı şekilde yapmamız gerektiğini anlıyorum. Yani eğer 2 sınav yapmaya karar verilmişse 2 yazılı, 2 de uygulamalı yapacağız. Doğru mu? Eğer öyleyse her bir sınavda yazılı ve uygulamanın aritmetik ortalamasını mı alacağız? Bu uygulamalı sınav için nasıl bir evrak tanzim etmek gerekiyor? Uygulamada verdiğim puanı neye göre, nasıl verdiğimi nasıl belirteceğim?

Yoksa sınavın birini yazılı diğerini uygulamalı mı yapacağız? Yani 2 sınav yapılacaksa birinci sınav sadece yazılı, ikinci sınav sadece uygulamalı (ya da tam tersi) mı olacak? Kafam karıştı, yardım bekliyorum arkadaşlar.

Çevrimdışı ezelinur

• Jr. Member
  • **
  • Myİngilizce.Net
  • Mesleğiniz: ingilizce öğretmeni
  • Okulunuz: İlköğretim
« Yanıtla #34 : 18 Eylül 2014, 08:27:29 »
Hocam konu dışı olacak ama geçtiğimiz cumartesi günü orta öğretim kurumları yönetmeliğinde yapılan değişiklerle alakalı bir konu aklıma takıldı. Bilgisi olanlar cevaplarsa çok memnun olurum.

Yönetmeliğin 45/a'sında şöyle diyor: "Haftalık ders saati sayısına bakılmaksızın her dersten en az iki yazılı sınav yapılır." Bu durumda 6 saatlik 9 anadolularda da 2 sınav yapabileceğiz.
45. maddeye bir de h bendi eklendi. Orda da diyor ki: " Dil derslerinin sınavları dinleme, konuşma, okuma ve yazma becerilerini ölçmek için yazılı ve uygulamalı olarak yapılır." Bu durumda biz kaç tane sınav yaparsak yapalım bunların her birini bir yazılı bir de uygulamalı şekilde yapmamız gerektiğini anlıyorum. Yani eğer 2 sınav yapmaya karar verilmişse 2 yazılı, 2 de uygulamalı yapacağız. Doğru mu? Eğer öyleyse her bir sınavda yazılı ve uygulamanın aritmetik ortalamasını mı alacağız? Bu uygulamalı sınav için nasıl bir evrak tanzim etmek gerekiyor? Uygulamada verdiğim puanı neye göre, nasıl verdiğimi nasıl belirteceğim?

Yoksa sınavın birini yazılı diğerini uygulamalı mı yapacağız? Yani 2 sınav yapılacaksa birinci sınav sadece yazılı, ikinci sınav sadece uygulamalı (ya da tam tersi) mı olacak? Kafam karıştı, yardım bekliyorum arkadaşlar.
hocam ben boyle bir madde eklenmeden once de yaptıgım tek bir yazılıda da reading writing ve listening bölümlerini de dahil ederek yapıordum yani  yine aynı sekılde hazırladıgmz yazılı kagıdında bu uc bolumud e dahil ederek yazılı hazırlayamaz mıyız speaking için sadece ders içi performans da cocugun telaffuzuna sozluk kullanmasına kelıme bılgısıne gore not verıorduk.. ben pek anlayamadım sizin demek ıstedgınızi, hem ıkı yazılı hem de ıkı uygulamalı sınav daha da zorlastırmıs olmaz mı guya degısen yonetmelık de sınav sayısı azaltıldı gıbı gorunuyor.. yani kafam karıstı beni de bilgilendirir misinz lutfen

Çevrimdışı serkanekin

• English Teacher
  • Çalışma Yılı: 11-15
  • Okulunuz: Anadolu Lisesi
  • İngilizce Seviyeniz: İleri
« Yanıtla #35 : 18 Eylül 2014, 11:07:27 »

Hocam ilk yapacağımız iş, acilen ek bir zümre yapmak olacak. Zümrede 3 yazılı kararınızı bozmak zorunda değilsiniz. İsterseniz karar alıp 2 yazılı yapabilirsiniz. Zümre kararlarınız sizin yönetmeliğiniz hükmündedir. Değişen maddeyi yorumlamak da size kalmıştır. Yeterki belirtilen maddeye dayandırabilin aldığınız kararları.

Biz zümre arkadaşları olarak sınav sayısını 2 ye düşüreceğiz. yazılı sınavdan (Readin-Writing) sonra (zamanı size kalmış, ister hemen sınavdan sonra yapın, ister bir gün sonra, ister bir hafta. ama zümrenizde kararını alın.) sözlü sınav (Speaking-Listening) yapacağız. Bu sınavın nasıl yapılacağı ile ilgili bir açıklama olmadığı için zümreninzde sözlü sınav esaslarınızı belirtin.

Bir fikir olması açısından: bir parça dinletip o parçayla ilgili sorular sorabilirsiniz. Kelime bilgilerini ölçmek için cümle kurmalarını isteyebilirsiniz.Öğrenciler sorumluluk sınavlarında olduğu gibi ikişer yada 3erli şekilde de alınabilir.

Sınavın nasıl yapılacağı ile ilgili biz de daha karar almadık. Okulumuzda yapılacak genel toplantıyı bekliyoruz.

Yazılı ve sözlünün ağırlıklarını yine zümrenizde belirttikten sonra ortalamalarını alıp tek sınav notu olarak geçmeniz gerekir
Yani 4 ayrı sınav notu girilmeyecek. Çünkü madde de Yazılı ve Uygulamalı diyor. Bu durumda ortalama alınacaktır. Ama yazılı sınavı %60, Sözlüyü %40  da alabilirsiniz. yarı yarıya da alabilirsiniz.

Bu konunun farklı bir başlık altında incelenmesi daha faydalı olacaktır.

Çevrimdışı placeboy®

• English Teacher
  • Çalışma Yılı: 16-20
  • Okulunuz: Yok
« Yanıtla #36 : 18 Eylül 2014, 14:02:28 »
teşekkürler hocam epey faydalı bir açıklama. :success:

Çevrimdışı miss_np

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #37 : 24 Eylül 2014, 17:13:42 »
Bilglendirme için cok teşekkurler. Biz A2.2 den B.1.1 atlamışız kitapları isterken. A2.3 seviyesinin olduğunu bilmiyorduk zümrece. A2.3  işlememiz sıkıntı olur mu acaba?

Çevrimdışı english03

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #38 : 24 Eylül 2014, 22:43:16 »
hocam hazırladıysanız eğer dil sınıfı 11. sınıf 6 saatlik ve 12. sınıf 4 saatlik planlarınızı paylaşabilir misiniz? İlk defa dil sınıfına giriyorum ve şu an hiçbirşey yapamıyorum.

Çevrimdışı luckyduck

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #39 : 25 Eylül 2014, 20:39:07 »
serkan hocam teşekkürler bilgilendirme için...bu yıl 11 dil sınıfım diğer 11ler ile ortak ders yapamıyorlar çünkü seviye olarak ilerledik onlarla...bu yıl 4 saatlik A2.3 son dört ünitesi ile başlayan ve B1.2 bir plan yapmam gerekiyor...6 saatlik seçmelide ise B1.3-B1.8 arası plan yapmam gerekiyor ama maalesef bunlara uyan plan hiçbir yerde bulamadım... siz yaptıysanız buraya ekleyebilir misinz? teşekkürler şimdiden  >>>

Share via facebook Share via technorati Share via twitter

xx
Planlarla ilgili bir sorum var....

Başlatan poyrazsel

1 Yanıt
1401 Gösterim
Son İleti 14 Eylül 2009, 21:57:02
Gönderen: torrentialrain
xx
Planlarla ilgili bir sorum var....

Başlatan poyrazsel

2 Yanıt