Test Çöz

Gönderen Konu: Planlarla ilgili önemli bilgilendirme. Lütfen okuyun!!!  (Okunma sayısı 11638 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı sevgibeler

• Yeni Üye
  • *
  • Myİngilizce.Net
  • Nereden: manisa
Ynt: Planlarla ilgili önemli bilgilendirme. Lütfen okuyun!!!
« Yanıtla #20 : 16 Eylül 2014, 20:13:43 »
program kitabı derken neyi kastettiniz birde sizin onerebılecegınız bır plan varmı

Çevrimdışı butterflyteacher

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #21 : 16 Eylül 2014, 21:18:54 »
hocam planlar konusunda tamamen haklısınız ancak dil sınıflarında benim kafam karışık geçen yıl ilk dönemin ortalarında bize 11. ve 12. sınıflar için bir yazı geldi ve seçmeli dersler ile ortak yabancı dilde ayrı ayrı sınav yapılamayacağı bildirildi ve idare tarafından dil sınıfı olmamıza rağmen diğer 11 lerle ortak sınav yapıldı bu sene durum ne olacak sizce araştırıyorum ama bulamıyorum 11 dil ve 12 dil sınıflarında 4 saat ve 6 saatlik iki ayrı plan yapıp seçmeli olan 6 saat için farklı sınav yapabilecek miyiz

Çevrimdışı serkanekin

• English Teacher
  • Çalışma Yılı: 11-15
  • Okulunuz: Anadolu Lisesi
  • İngilizce Seviyeniz: İleri
« Yanıtla #22 : 16 Eylül 2014, 21:21:53 »
program kitabı derken neyi kastettiniz birde sizin onerebılecegınız bır plan varmı
ttkb sitesinde 24 08 2011 tarihinde yayımlanan 118 sayılı kararlı "Ortaöğretim 1, 2 ve 3. Yabancı Dil İngilizce
Dersi (Hazırlık, 9, 10, 11 ve 12. Sınıflar) Öğretim Programları" hocam.
ekte 11. sınıflar için hazırladığım a2.2 ye uygun bir plan var fikir vermesi açısından.

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #23 : 16 Eylül 2014, 21:29:31 »
hocam dil sınıflarında sınavları diğer alanlarla ortak mı yapıyorsunz ve planları 6 saat seçmeli ve4 saat ortak olarak mı yapıyorsunuz seçmeli için ayrısınav yapabiliyor musunuz

Çevrimdışı serkanekin

• English Teacher
« Yanıtla #24 : 16 Eylül 2014, 21:58:54 »
hocam planlar konusunda tamamen haklısınız ancak dil sınıflarında benim kafam karışık geçen yıl ilk dönemin ortalarında bize 11. ve 12. sınıflar için bir yazı geldi ve seçmeli dersler ile ortak yabancı dilde ayrı ayrı sınav yapılamayacağı bildirildi ve idare tarafından dil sınıfı olmamıza rağmen diğer 11 lerle ortak sınav yapıldı bu sene durum ne olacak sizce araştırıyorum ama bulamıyorum 11 dil ve 12 dil sınıflarında 4 saat ve 6 saatlik iki ayrı plan yapıp seçmeli olan 6 saat için farklı sınav yapabilecek miyiz

Geçen sene bize gelen karar da şu ifade vardı:

• Dil ve Anlatım, Seçmeli Dil ve Anlatım; Tarih, Seçmeli Tarih ve Matematik, Seçmeli Matematik gibi derslerin değerlendirmeleri Millî Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Kurumları Sınıf Geçme ve Sınav Yönetmeliğinin hükümlerine göre ayrı ayrı yapılır. Bu dersler, farklı öğretmenler tarafından okutulabileceği gibi aynı öğretmen tarafından da okutulabilir. (2013)

Hocam bu karar milli eğitimin geçen sene verdiği bir karar. buna göre seçmeli derslerin sınavları ayrı yapılır. şimdi sizin 6 saatlik bir seçmeli ders için ayrı sınav yapmanız gerekir.
Biz geçen sene dil sınıflarını ortak sınava dahil etmedik. zaten ders saatlerini de birleştirip ona göre bir yıllık plan yapmıştık.
Bu yıl 11 ler için A2.2 düzeyi için sınavı ortak yapacağız ama seçmeli ders için ayrı bir tarih belirleyeceğiz. Zaten 11 ler için tek seçmeli ders sınavı olacak.

ölçme ve değerlendirme ayrı olacağı için planlama da ayrı olacaktır.

Çevrimdışı serkanekin

• English Teacher
« Yanıtla #25 : 16 Eylül 2014, 22:06:56 »
hocam dil sınıflarında sınavları diğer alanlarla ortak mı yapıyorsunz ve planları 6 saat seçmeli ve4 saat ortak olarak mı yapıyorsunuz seçmeli için ayrısınav yapabiliyor musunuz

hocam 11ler için problem olmayacaktır ortak sınavlar. çünkü onlar da ortak derslerini a2.2 ye göre diğer sınıflarla beraber görecekler.
seçmeli ders olan 6 saatlik dersin de sınavı ayrı olacak zaten. onunla ilgili yazı geçen sene gelmişti.

12 dil sınıfları için problem olacak. çünkü diğer sınıflar a2.3 e geçmişken dilciler B1 düzeyinde olacaklar. bu durumda ortak sınavlarınızın tarihi ve saati aynı olacak ama soruları diğerlerinden farklı olacaktır. maalesef milli eğitimin bu konuyla ilgili net bir açıklaması yok. ben sadece verdiğimiz seviyelerin hedef ve kazanımları farklı olduğu için ölçme ve değerlendirmenin de diğerlerinden farklı olacağını düşünüyorum. bu kendi yorumum. sonuçta 12 ye gelmiş bir dil öğrencisinin gördüğü ders saat ve seviye diğerlerinden farklı olacağı için değerlendirmesini farklı yapmamız gerekir.

Çevrimdışı serkanekin

• English Teacher
« Yanıtla #26 : 16 Eylül 2014, 22:46:49 »
9. sınıflar için yapılacak A1-A2 düzey belirleme sınavı için buraya YDS yayıncılığın göndermiş olduğu bir örneği ekliyorum. Dileyen arkadaşlar kullanabilirler.

Çevrimdışı bigem

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #27 : 16 Eylül 2014, 22:56:28 »
hocam çok güzel bir bilgilendirme olmuş ve haklısınız. dil sınıflarının planlarını paylaşırsanız çok memnun olurum

Çevrimdışı fundanur79

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #28 : 16 Eylül 2014, 23:00:53 »
haklısınız, benzer bir yorumu daha önce ben de yapmıştım hataların düzeltilmesiyle ilgili. ilginize teşekkürler. bu arada sanırım sadece bizde farklı bir uygulama var. seviye tespit sınavı sonucu yeterli sayı oluşmadığı için biz de9. sınıflarda  A1 seviyesinde( A1.2)  başladık ama, 2. dönem A 2.1 i okutacağız.  umarım bu sorun oluşturmaz.

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #29 : 17 Eylül 2014, 07:07:38 »
hocam 11ler için problem olmayacaktır ortak sınavlar. çünkü onlar da ortak derslerini a2.2 ye göre diğer sınıflarla beraber görecekler.
seçmeli ders olan 6 saatlik dersin de sınavı ayrı olacak zaten. onunla ilgili yazı geçen sene gelmişti.

12 dil sınıfları için problem olacak. çünkü diğer sınıflar a2.3 e geçmişken dilciler B1 düzeyinde olacaklar. bu durumda ortak sınavlarınızın tarihi ve saati aynı olacak ama soruları diğerlerinden farklı olacaktır. maalesef milli eğitimin bu konuyla ilgili net bir açıklaması yok. ben sadece verdiğimiz seviyelerin hedef ve kazanımları farklı olduğu için ölçme ve değerlendirmenin de diğerlerinden farklı olacağını düşünüyorum. bu kendi yorumum. sonuçta 12 ye gelmiş bir dil öğrencisinin gördüğü ders saat ve seviye diğerlerinden farklı olacağı için değerlendirmesini farklı yapmamız gerekir.
çok teşşekkür ederim peki 6 derslik için a.2.3 mü hazırladınız planı

Share via facebook Share via technorati Share via twitter

xx
Planlarla ilgili bir sorum var....

Başlatan poyrazsel

2 Yanıt
1648 Gösterim
Son İleti 23 Eylül 2009, 11:45:02
Gönderen: filizokur
xx
Planlarla ilgili bir sorum var....

Başlatan poyrazsel

1 Yanıt
1430 Gösterim
Son İleti 14 Eylül 2009, 21:57:02
Gönderen: torrentialrain
thumbup
Çocuklarınıza...(lütfen okuyun)

Başlatan cecil

5 Yanıt
1747 Gösterim
Son İleti 25 Kasım 2007, 20:00:57
Gönderen: enfexia
xx
Az harcamak için beyninizi kullanın:))(Özellikle hanımefendiler lütfen okuyun)

Başlatan xmanonline

4 Yanıt
1936 Gösterim
Son İleti 30 Eylül 2008, 16:15:05
Gönderen: labos