Gönderen Konu: Planlarla ilgili önemli bilgilendirme. Lütfen okuyun!!!  (Okunma sayısı 13186 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı imrozada

• Jr. Member
  • **
Ynt: Planlarla ilgili önemli bilgilendirme. Lütfen okuyun!!!
« Yanıtla #10 : 15 Eylül 2014, 22:20:47 »
hocam merhaba.
imam hatip lisesi için hazırladığınız planları paylaşırsanız çok sevinirim. Ayrıca şunu sormak istiyorum. 10.sınıflar için A1.2 işlemenin bir sakıncası var mıdır? Tekrar sts yapılmaz deniyor ama, bunu bir sts ile destekleyemez miyiz? Ve seviye grupları oluşturma imkanı olmadığı halde sts yapılması gerekiyor mu? sadece raporlamak yeterli midir? Teşekkürler.

Çevrimdışı hsahan

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #11 : 15 Eylül 2014, 22:43:51 »
Hocam ukalalık olarak düşünmeyin ama her ne kadar planlarla ilgili söylediklerinize katılsam da bu konuda bir sıkıntı var çünkü programda;
" A1 ve A2 seviye kazanımları esas alınarak yapılacak sınavda her seviyede 100 üzeriden 60
alanlar için bir üst seviyenin programı esas alınarak gruplar oluşturulur. Sınava özürsüz
girmeyen öğrenciler A1 seviyesi programına devam ederler."
diyor
Yani her seviyede 100 üzerinden 60 alanlar bir üst seviyeden başlar, A2 kazanımlarından 100 üzerinden 60 alanlar B1 den başlar...
zaten programda başlangıç seviyesi B1 bulunan örnekte verilmiş, bir inceleyin isterseniz

Çevrimdışı yexplorer

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #12 : 15 Eylül 2014, 23:31:58 »
hocam merhaba.
imam hatip lisesi için hazırladığınız planları paylaşırsanız çok sevinirim. Ayrıca şunu sormak istiyorum. 10.sınıflar için A1.2 işlemenin bir sakıncası var mıdır? Tekrar sts yapılmaz deniyor ama, bunu bir sts ile destekleyemez miyiz? Ve seviye grupları oluşturma imkanı olmadığı halde sts yapılması gerekiyor mu? sadece raporlamak yeterli midir? Teşekkürler.

bahsettiğim problemlerden  dolayı henüz yapmadım. Ama benim planı uygulamanız için geçen sene kitabı yarım bırakmış olmalısınız. Yapınca yayınlarım.

Çevrimdışı bsanci

• Jr. Member
  • **
  • Çalışma Yılı: 6-10
  • Mesleğiniz: İngilizce Öğretmeni
  • Nereden: Samsun
  • Okulunuz: Anadolu Lisesi
  • İngilizce Seviyeniz: İleri
  • Üniversite: İstanbul Üniversitesi
« Yanıtla #13 : 16 Eylül 2014, 08:11:24 »
Ben İmam hatip lisesindeyim. Geçen sene dediğiniz gibi yaptım. Anadolu  10 larda A2.1 ilk altı temayı verdik.. düz 11 de ise a2.2 ilk 4 temayı verdik. Ama asıl sıkıntı bu sene başladı. sınıfı geçen öğrenciler için hangi kitap hangi temalar. Yarım kalanlar mı yoksa yeni kitap mı?
Az önce orta öğretim daire bşk dan programlara bakan bölüm ile konuştum. sıkıştırma yapmadan normal 6 saat üzerinden verin dediler ayrıca üst sınıfa geçince de eksik konuları verirsiniz dediler. Ama bu seferde öğrenci mezun olduğu zaman eksik tema ile mezun olacak.

Hocam hangi sınıf kademesinde olursa olsun 1 temaya 18 ders saati ayırmaktır. Bu sene 9larda haftada 6 saatten 6.36:216 ders ssati yapar ki 12 temaya denk gelir. O yüzden 1. dönem a1.1 2. dönem de A1.2'ye geçiyoruz. Ara sınıflarda bu hesaba göre kaç tema işleniyorsa o kadarını işlersiniz. Öğrencinin ihtiyacına ilgisine göre sırasıyla ya da 1, 3, 5 diye gidersiniz temalarda. Bir üst sınıfta da bir üst kademe işlenir.

Çevrimdışı serkanekin

• English Teacher
  • Çalışma Yılı: 11-15
« Yanıtla #14 : 16 Eylül 2014, 10:21:59 »
Serkan hocam benim de bir sorum var planlarla ilgili açıklamada yer vermemiştiniz. 9. Sınıfta 3saatte gecen yıl a.1.1 bitti. Bu yıl a.1.2oldular ama sadece 2saat ingilizce var kitabın dört temasına göre mı plan yapmalıyım. 11.sinifta2saat onlaradaayni sıkıntı var . Kitap 10. Sınıfta yarım kalıyor.tesekkurler.

hocam bizim için kitap değil programda belirtilen kur düzeylerinin kaç saatte verildiğini gösteren çizelge önemlidir. normalde bize gelen kitaplar anadolu liseleri için tam oturuyor. Fakat ders saatleri sizin gibi farklı olan okullarda da kur düzeylerinin kaç saatte verileceğini gösteren tabloya bakmanız gerekiyor. Bu durumda 1 tema 18 saatte verileceği için 6 haftaya bir tema gelecek şekilde plana yaymanız gerekiyor. kitabın yarım kalması sorun değil. ya sene sonunda öğrencilerden toplatıp sonraki seneye bir daha dağıtırsınız yada bir daha kitap istetip kalan konuları tamaladıktan sonra bir üst düzeyin kitaplarını dağıtırsınız. iyi günler

Çevrimdışı serkanekin

• English Teacher
« Yanıtla #15 : 16 Eylül 2014, 10:27:50 »
Ben İmam hatip lisesindeyim. Geçen sene dediğiniz gibi yaptım. Anadolu  10 larda A2.1 ilk altı temayı verdik.. düz 11 de ise a2.2 ilk 4 temayı verdik. Ama asıl sıkıntı bu sene başladı. sınıfı geçen öğrenciler için hangi kitap hangi temalar. Yarım kalanlar mı yoksa yeni kitap mı?
Az önce orta öğretim daire bşk dan programlara bakan bölüm ile konuştum. sıkıştırma yapmadan normal 6 saat üzerinden verin dediler ayrıca üst sınıfa geçince de eksik konuları verirsiniz dediler. Ama bu seferde öğrenci mezun olduğu zaman eksik tema ile mezun olacak.

Bu durumda bu sene anadolu 11 lerde A2.1 den kalan son 2 temayı ilk önce plana yaymanız ve devamında A2.2 den temaları saatler yaymanız gerekiyor. bu seneki düz 12 lerde ise a2.2 nin kalan 4 temasını vermeniz gerekiyor. kitap önemli değil. planlamayı kitaba göre yapmayın lütfen. kitap bitirmek gibi bir derdimiz yok bizim. kur tamamlamak bizden istenilen. yani bir öğrenci mezun olduğunda 9. sınıftan itibaren toplamda kaç saat ingilizce görmüşse tabloda belirtilen saat ve kur seviyesine denk gelmeli ve öğrenciyi o kurdan mezun etmemiz gerekir.
CEFR'a göre öğrencilerin bundan sonra diplomalarında hangi kurdan mezun olduklarını gösteren bir ibare olması gerekir. bu da lisedeki öğrenim süreleri boyunca gördükleri toplam ders saatini gösterir.

Çevrimdışı serkanekin

• English Teacher
« Yanıtla #16 : 16 Eylül 2014, 10:32:26 »
hocam merhaba.

hocam imam hatipte çalışmıyorum maalesef planlarım da yok. dil sınıfım olduğu için göndereceğim planın size bir faydası olmayacaktır. 10 sınıflar geçen sene hangi düzeyde bitirdilerse o seviyeden devam etmeniz gerekir. kurlar tekrar verilmez. sts sadece 9 sınıfta bir kez uygulanır. CEFR a göre dil ehliyeti alacakları için tekrar aynı kur verilmez. fiziki yapı uygun olmasa bile yapmalısınız. durumu tutanak altına alıp idareye bildirmelisiniz. sadece rapor yazarsanız neye dayandıracaksınız? önce seviyemiz bu çıktı ama fiziki şartlarımız bu deyip raporlamanız gerekir. resmi işlemlerde herşeyin bir dayanağı olmak zorunda.

Çevrimdışı silent_screamm

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #17 : 16 Eylül 2014, 18:44:02 »
Merhaba
Ben Anadolu İmam Hatip Lisesine bu yıl geçtim, liselerdeki işleyiş hakkında fazlaca eksik bilgim var. Okulumuzda Anadolu sınıfları ( 6 saatlik ) ve bir tane de düz tekrar sınıfı var (2 saat). Ve tüm bu sınıflara sadece Icebreakers A1.1 göndermişler. 10lar için A1.2 göndermişler. üstelik zümre başkanı yaptılar geldiğimde başka kadrolu öğretmen olmadığından, biraz başım dertte yani :) yardım alabilirsem planlar konusunda çok sevinirim, şimdiden teşekkürler

Çevrimdışı serkanekin

• English Teacher
« Yanıtla #18 : 16 Eylül 2014, 19:02:42 »
Merhaba
Ben Anadolu İmam Hatip Lisesine bu yıl geçtim, liselerdeki işleyiş hakkında fazlaca eksik bilgim var. Okulumuzda Anadolu sınıfları ( 6 saatlik ) ve bir tane de düz tekrar sınıfı var (2 saat). Ve tüm bu sınıflara sadece Icebreakers A1.1 göndermişler. 10lar için A1.2 göndermişler. üstelik zümre başkanı yaptılar geldiğimde başka kadrolu öğretmen olmadığından, biraz başım dertte yani :) yardım alabilirsem planlar konusunda çok sevinirim, şimdiden teşekkürler

Hocam kitap konusunda eksiğiniz var. Size gelen icebreakers A1.1 sadece birinci dönem için. 10 lar için gelen A1.2 yi de 2. dönem okutmanız gerekiyor.

10. sınıflarınız sanırım düz liseler. bu sınıflar bu öğrenciler geçen bu sınıflar geçen sene kaç saat ingilizce gördüler bunu belirtmemişsiniz. eğer geçen sene 3 saat ingilizce görmüşler ise. gelen kitap (A1.2) doğrudur ve bu kitaptan başlatmanız gerekiyor. 2 saat görmüşlerse A1.1 in son iki ünitesini bu yılki planın başına almanız gerekir (A1.1.2 seviyesidir bu) kalan haftalarada A2.1 den temalar yayacaksınız. Her temayı 18 saate yaymayı unutmayın.

Çevrimdışı serkanekin

• English Teacher
« Yanıtla #19 : 16 Eylül 2014, 19:17:00 »
Hocam ukalalık olarak düşünmeyin ama her ne kadar planlarla ilgili söylediklerinize katılsam da bu konuda bir sıkıntı var çünkü programda;
" A1 ve A2 seviye kazanımları esas alınarak yapılacak sınavda her seviyede 100 üzeriden 60
alanlar için bir üst seviyenin programı esas alınarak gruplar oluşturulur. Sınava özürsüz
girmeyen öğrenciler A1 seviyesi programına devam ederler."
diyor
Yani her seviyede 100 üzerinden 60 alanlar bir üst seviyeden başlar, A2 kazanımlarından 100 üzerinden 60 alanlar B1 den başlar...
zaten programda başlangıç seviyesi B1 bulunan örnekte verilmiş, bir inceleyin isterseniz

hocam bahsettiğiniz durum programın 4. maddesi. 3. maddesi ise şöyle:

3- 2011 -2012 Eğitim- Öğretim yılında hazırlık sınıfı bulunan okullarda hazırlık ve 9.sınıfında,
diğer okulların 9. sınıflarında fiziki yapısı ve öğretmen durumu uygun olan ve farklı dil
seviyesindeki öğrencilere grup oluşturulabilmek için yabancı dildeki hazır bulunuşluk seviyelerini
belirlemek amacıyla okulun öğretmenleri tarafından ders yılı başında sınav yapılır.

Eğer hazırlık sınıfı okutuyorsanız, hazırlık sınıfı için sene başında A1ve A2 seviyelerini içeren sınav yapacaksınız ve bu sınavı 9. sınıfta da tekrarlayacaksınız. Öğrencileriniz hazırlıktan sonra A2 düzeyinde yapılan sınavdan da 100 üzerinden 60 almışlarsa ve fiziki yapıda uygunsa B1 düzeyinden başlatabiliyorsunuz tabii ki. Kısaca A1 den 60+ alanları A2 ye, A2 den 60+ alanları B1 e geçireceğiz. benim yaptığım açıklama çoğu hazırlık sınıfı olmayan anadolu liseleri içindi. uyarınız için teşekkürler.

Share via facebook Share via technorati Share via twitter

xx
Planlarla ilgili bir sorum var....

Başlatan poyrazsel

2 Yanıt
1755 Gösterim
Son İleti 23 Eylül 2009, 11:45:02
Gönderen: filizokur
xx
Planlarla ilgili bir sorum var....

Başlatan poyrazsel

1 Yanıt
1543 Gösterim
Son İleti 14 Eylül 2009, 21:57:02
Gönderen: torrentialrain
thumbup
Çocuklarınıza...(lütfen okuyun)

Başlatan cecil

5 Yanıt
1891 Gösterim
Son İleti 25 Kasım 2007, 20:00:57
Gönderen: enfexia
xx
Az harcamak için beyninizi kullanın:))(Özellikle hanımefendiler lütfen okuyun)

Başlatan xmanonline

4 Yanıt
2103 Gösterim
Son İleti 30 Eylül 2008, 16:15:05
Gönderen: labos