Gönderen Konu: 4.Sınıf İngilizce 2014-2015 Ünitelendirilmiş Yıllık Plan  (Okunma sayısı 12759 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı sir1976

• Yeni Üye
  • *
Ynt: 4.Sınıf İngilizce 2014-2015 Ünitelendirilmiş Yıllık Plan
« Yanıtla #10 : 11 Eylül 2014, 12:00:26 »
Merhabalar! Hocam bu 4.sınıf kitabıyla ilgili sorunlar var. Eski müfredatla uyumlu değil, 2-3. sınıfın devamı olarak yapılmış. Muhtemelen önümüzdeki yılın kitabı. Kitap değişikliği söz konusu olur mu? veya ne yapılabilir? Bilgisi tavsiyesi olan arkadaşım paylaşabilir mi?

Çevrimdışı murti1982

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #11 : 11 Eylül 2014, 15:15:29 »
Bugün ben de 4.sınıfları kılavuz kitabını inceleme fırsatı buldum,mesleğimden soğudum.Bu kadar mı işgüzarlık olur ya.Kitabın değişme şansı olmadığına göre nasıl bir yol izlemeliyiz??? ???

Çevrimdışı elifka

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #12 : 12 Eylül 2014, 00:02:33 »
hocam bu çizelge doğru fakat 4. sınıflar için 2 saatlik uygulama gelecek sene başlayacak. Zira bu sene 4. sınıf olan öğrenciler bir önceki sistemle mezun olacak son grup olacak. Hatta aynı hataya düşen bazı  idareciler okul İngilizce öğretmen normunun belirlenmesi için girdikleri ders saatlerini yanlış ve eksik girdiler.

Merhaba hocam,
Ben Ankara'dan yazıyorum ve buradaki bütün okullara yeni öğretim programına uygun kitap geliyor. Ders saati ise 3 saat. Bakanlık bu konuda bir açıklama yaptı mı acaba?
*Zümre tutanağında 4. sınıfların yazılı sınavlarını nasıl belirleyeceğiz? Yeni programda 4. sınıfların okuma ve yazma kazanımları yok. Hangi programı uygulayacağımız da netleştirilmeli.
*Eski öğretim programını uygulamamız gerekiyor ama yeni programın kitabını eski öğretim programına göre okutma gibi bir durumla mı karşı karşıya kalıyoruz sanki.

Çevrimdışı elifka

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #13 : 14 Eylül 2014, 23:54:17 »
Merhaba,

Bakanlıktan aldığım bilgi:

Talim Terbiye kurulunun 2013 yılında aldığı kararına göre 2014-2015 öğretim yılında 4. sınıflarda yeni öğretim programına geçiliyor.

Ancak ders saati sayısı 3 olarak bu yıla has olmak üzere korunmuş.

Öğretmenlerin bu durumu zümre tutanaklarına yansıtmasını ve programa göre fazla olan bir saat için de öğrencilerin daha önce öğrenmedikleri konuları genel olarak kapsayan bir telafi programı oluşturmalarını istiyorlar.

Bakanlık yeni programa geçerken yeni öğretim programında yer almayan kazanımların ölçme ve değerlendirmesini şart koşan ve yazılı sınav yapma zorunluluğu getiren ilköğretim kurumları yönetmeliğinin bu yıl nasıl uygulanacağını belirten bir yazı ise henüz yayınlamadı.

bu konu ile ilgili talim terbiye kurulunun bir yazı yayınlayabileceği bilgisini de aldım. Ancak gerçeği ne kadar yansıttığı konusunda şüphelerim var.

Çevrimdışı daisydiamond

• Full Member
« Yanıtla #14 : 15 Eylül 2014, 17:35:18 »
Merhaba,

Talim Terbiye kurulunun 2013 yılında aldığı kararına göre 2014-2015 öğretim yılında 4. sınıflarda yeni öğretim programına geçiliyor.

Öğretmenlerin bu durumu zümre tutanaklarına yansıtmasını ve programa göre fazla olan bir saat için de öğrencilerin daha önce öğrenmedikleri konuları genel olarak kapsayan bir telafi programı oluşturmalarını istiyorlar.

Bakanlık yeni programa geçerken yeni öğretim programında yer almayan kazanımların ölçme ve değerlendirmesini şart koşan ve yazılı sınav yapma zorunluluğu getiren ilköğretim kurumları yönetmeliğinin bu yıl nasıl uygulanacağını belirten bir yazı ise henüz yayınlamadı.

bu konu ile ilgili talim terbiye kurulunun bir yazı yayınlayabileceği bilgisini de aldım. Ancak gerçeği ne kadar yansıttığı konusunda şüphelerim var.
bakanlıktan aldığınız bilgiyi paylaştığınız için teşekkürler.eğer başka bir bilgi alırsanız veya yazılı sınavlarla ilgili ne yapacağımızı öğrenirseniz bizi de bilgilendirmenizi rica ediyorum

Çevrimdışı kcci

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #15 : 15 Eylül 2014, 17:48:27 »
Bircok ögretmen arkadasimizin bu durumun ciddiyetinden haberdar oldugunu sanmiyorum. Bir cok arkadasimi aradim sen napicaksin dedim.cogu kitabi islerim diyor.kimisi biraz temel veririm diyor.bu imkansiz.3 saatte hem temel hazirlayip hem de o kitabi islemek imkansiz.ha yaparsin ama kendi kendine.cocuklari kaybederiz.ben ne yapacagimi bilemiyorum.cok canim sıkılıyor.

Çevrimdışı raindroppp

• Yeni Üye
  • *
  • Myİngilizce.Net
  • Çalışma Yılı: 1-5
  • Mesleğiniz: İngilizce Öğretmeni
  • Okulunuz: İlköğretim
  • İngilizce Seviyeniz: Yok
« Yanıtla #16 : 15 Eylül 2014, 19:58:48 »
merabalar hocalarım. iki üç gündür sitede uzun zaman geçiriyorum yorumları yeni başlıkları takip ediyorum. dikkatimi bu konu çekmişti nasıl olur müfredat eski, kitap yeni olur diye. zira kitaplarımızı bugün teslim alıp inceledikten sonra çok şaşırdım cidden nasıl yani diye. bildiğim kadarıyla bu sene 4. sınıflarda eski müfredata 3 saat ile devam edilecek(ti). ama kitap dediğiniz gibi yeni müfredata göre. öğretmenlikte 2. yılım. zümrede de böyle birşeye değinmedik. ne yapmalıyım cidden bilmiyorum. 1. dönem özet, 2. dönem kitap yetişir mi bilemedim???  :(

Çevrimdışı mustaphakosar

• Yeni Üye
  • *
  • Myİngilizce.Net
  • Nereden: MALATYA
« Yanıtla #17 : 18 Eylül 2014, 13:27:02 »
Sayin ingilizce öğretmeni arkadaşlar;

Sizlerin de belirttiği gibi bu seneki 4.sinif mufredatinda ve kitabinda sıkıntı var. Hayatları boyunca ingilizce görmemiş öğrencilere mesela en basiti 20-100 arasi saymayi öğrenir diye bir kazanım var ilk unitede. Kisacasi bu seneki 4.siniflar aanki 2 ve 3.siniftayken ingilizce dersi görmüşler de devam ediyolarmis gibi bi mufredar hazirlanmis. Bu konuyla alakali görüştüğüm bazi arkadaslar meramlarini bimer e aktarmislar. Ben ise il milli egitim Müdürlüğune gidip durumu anlattim. Ben 2 ve 3.sinif konulariyla beraber bu seneki 4.sinif konularinin sene sonuna yetismeyecegini, yetisse bile ne bizim açımızdan kolay ne de öğrenciler için faydali olmayacagini soyledim. Emegimizin israf olacagini dusunmekteyim. Bu konuyla alakali gorus yazisi babinda biseyler istediler benden. Sizler ne düşünüyorsunuz ne yapmali?

Çevrimdışı CE_ELT

• English Teacher
« Yanıtla #18 : 18 Eylül 2014, 16:26:54 »
Bir anlaşmazlık söz konusu sanırım yine.Bakanlıkça yayınlanan haftalık ders saatleri çizelgesinde 4. sınıfların ders saati 3 saat değil 2 saat gözüküyor ve şu an hali hazırda okullarımızda ders programlarında 2 saat olarak bize verildi. Yani bakanlıktan alınan bilgide yine bir çelişki var çünkü ders saati de düşmüş dolayısıyla telafi programı diye bir şey de söz konusu olamaz. Ben konuyla ilgili alo 147'yi arayıp bir dilekçe oluşturdum. Bakanlığın ilgili birimlerine iletildiğini ve konuyla ilgili çalışma yapılıp bakanlığın sitesinden duyurulacağı söylendi. Fakat ben bir çalışma yapılsa bile 2. döneme kadar uzayabileceğini ve işin de işten geçeceğini düşünüyorum. Bazı kazanımları çıkararak basite indirgeyerek dersi işlemeye çalışacağım. Sınıf öğretmeninden de bu konuda yardım isteyeceğim. Kendisi de az çok İngilizce biliyor. Hazırladığım bazı etkinlikleri ona verip serbest etkinlik derslerinde uygulamasını isteyeceğin.En azından sayılar, renkler, günler, aylar, hava durumu gibi kelime bilgisi içeren etkinliklerle işimi biraz kolaylaştırmaya çalışacağım.

Çevrimdışı CE_ELT

• English Teacher
« Yanıtla #19 : 18 Eylül 2014, 16:30:31 »
Merhaba,

Hocam ders saati haftalık çizelgede 2 saat gözüküyor yani fazladan telafi programı için bir saat söz konusu değil.

Share via facebook Share via technorati Share via twitter

clip
2.Sınıf İngilizce 2014-2015 Ünitelendirilmiş Yıllık Plan

Başlatan SileNtStorM

13 Yanıt
9384 Gösterim
Son İleti 28 Eylül 2014, 23:06:10
Gönderen: GORMITI
clip
3.Sınıf İngilizce 2014-2015 Ünitelendirilmiş Yıllık Plan

Başlatan SileNtStorM

9 Yanıt