Gönderen Konu: 2013-2014 seminer kitap değerlendirilmesi  (Okunma sayısı 1414 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı yn2003

• Jr. Member
  • **
2013-2014 seminer kitap değerlendirilmesi
« : 24 Haziran 2014, 11:08:27 »
2013-2014 Eğitim Öğretim Yılı Kargıpınarı Çıkacak Ortaokulu İngilizce Dersi Kitap Değerlendirmesi
2.sınıf
Bu yıl okutulmaya başlanan Fun With Teddy (Türk Eğitim Derneği Yayınları) 2.sınıf ders kitabı içerik olarak öğrenci seviyesine uygun öğrencileri sıkmayan, verilmek istenen kavramların oyun eşliğinde verildiği bir kitaptır. Görselleri, cdsi ile bir bütünlük göstermektedir. Tek eksiği ünite başındaki kullanılacak posterlerin elimizde olmamasıdır. Yıllık planda belirtilen sürede uygulanabilmiştir. Herhangi bir sorunla karşılaşılmamıştır. Şimdiye kadar okuttuğum en eğlenceli İngilizce kitabıdır.
4.sınıf
Texture English (Doku Yayınları) adlı kitap bu yıl 4. Sınıflarda okutulmuştur. Etkinlik sayısı biraz fazladır. Genel anlamda yaş seviyesine uygundur. İçerikte oyun ve şarkı etkinliklerinin artırılması çocukların derse olan ilgisini artıracaktır. Tek eksiği son ünitede verilen Countries and Nationalities ünitesinin dönem sonuna denk gelmesi ve bu dönemde de öğrencilerin ilgisinin azalmasından dolayı önemli olan bu ünitenin yeterince üstünde durulamamıştır. Daha önlere çekilmesi daha uygun olacaktır.
5.sınıf
Yıldırım Yayınlarının Engilish 5 adlı ders kitabı tam anlamıyla bir fiyaskodur. Verilmek istenen dil bilgisi konuları tek ünitede toplanmış ve bir iki etkinlikle geçiştirilmiştir. Bu sebepten dolayı kaynak kitaplardan yararlanılmak zorunda kalınmıştır. Her bir konu için ayrı ayrı üniteler ve pekiştirmeyi sağlayacak etkinliklere yer verilmelidir. Öğrencilerin ilgisini ders üzerinde tutacak görseller eklenmelidir.
6.sınıf
Unique 6 Atlantik Yayınlarına ait kitap kullanılmıştır. Kitap içerik olarak öğrenci gereksinimlerini karşılamakta. Fakat gereğinden fazla etkinliğe sahip olması öğrencilerin ilgisinin dağılmasına neden olmuştur. Her etkinliğe vakit ayrılması yıllık planda gecikmeye neden olmuştur. Kitap öğrenci seviyesinin biraz üstündedir.
7.sınıf
A Step To Engilish Bilgetürk Eğitim Yayınlarına ait kitap yıl boyunca okutulmuştur. Bazı ünitelerde yer verilen metinler sınıf seviyesinin üstünde ve günlük kullanıma uygun olmayan, gereksiz kelimeler içermektedir. (Örneğin 10. Ünite). Metinlerin kısatılması öğrencilerin derse olan ilgisini artıracaktır ve öğrencileri daha aktif hale getirecek aktiviteler eklenmelidir.
8.sınıf
Forward English (A Yayınları) 8. Sınıflarda okutulmuştur. TEOG sınavında karşılaştığımız soruların içeriğinin birebir kitaba denk gelmesinden dolayı kitap ayrıntılı bir şekilde işlenmiştir. Ve bu öğrencilerde isteksizliğe neden olmuştur. Sınavda özellikle expressions üzerinde durulmuştur. Fakat kitaptaki etkinlikler öğrencilerin bu expressionsları kullanmasına yeterli gelmemiştir. Dil öğreniminin en önemli basamağı dili yaşayarak öğrenmektir. Kitabımız yaşayarak öğrenmekten çok öğrencileri ezbere itmiştir.

Linkback: http://www.myingilizce.net/index.php?topic=29319.0

Share via facebook Share via technorati Share via twitter

xx
2013-2014 seminer konusu

Başlatan krm

1 Yanıt
2037 Gösterim
Son İleti 23 Haziran 2014, 20:14:35
Gönderen: melbo
clip
2013-2014 ingilizce öğretim programları seminer raporu

Başlatan ferayç