Gönderen Konu: Özgün ödev muamması :/  (Okunma sayısı 3353 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı plnn_n

• Yeni Üye
  • *
Özgün ödev muamması :/
« : 24 Aralık 2013, 21:15:43 »
Arkadaşlar Merhaba,

Benim bir sorum olacak sizlere. Mevcut formları inceleyerek kendi performans ödevi ölçeğimi hazırlamaya çalışıyorum. Ancak şöyle bir durum var ki, bir çok formda ödevin özgünlüğü yani öğrencinin kendi başına ödevi hazırlamış olması için ayrılan maksimum puan 20. Peki eğer öğrenci ödevi doğrudan internetten aldıysa (araştırma derlemelerinden bahsetmiyorum) ödevin de geri kalan kısmı görsellik vb. iyi hazırlandıysa öğrencininkendi yapmadığı bi ördev için 80 puan oldukça fazla değil midir?

Öğrencilerin bir nevi intihal yaptıkları göz önüne alınırsa geçer not almaları saçma değil midir?
 ???
Bu konuda görüşlerinizi bekliyorum...

Linkback: http://www.myingilizce.net/index.php?topic=28179.0

Çevrimdışı dülsinya

• Jr. Member
  • **
  • Okulunuz: Yok
  • İngilizce Seviyeniz: Yok
Ynt: Özgün ödev muamması :/
« Yanıtla #1 : 24 Aralık 2013, 23:07:56 »
Özgünlük,eğitim,öğrenme falan filan..Umursayan var mı acaba bunları merak ediyorum?Herkes öğrenciyi bir şekilde geçirip başından atma telaşında..Sistem sağolsun..8 yıllık öğretmenim hiçbir zaman internetten  proje  ödevlerini inceleyip öğrencilerime ödev vermedim..Özgünlük..Benim sürekli deyişimle hatta 'Creativity is the most important thing.Use your brain, you are rich enough..You have got a precious treasure in you.' Ölçekler falan hak getire kafama göre önce puan verip sonra ölçeklendiren bir öğretmenim ben:)İngilizce kitaplardan nefret ediyorum onlara mahkum olmaktan da o yüzden her daim eğlenceli ödevler vermeye çalışırım..İngilizcenin en güzel tarafı bu bence..Özgürlük..Ve beraberindeki özgünlük..Kim karışabilir ki hem üstelik ölçeklerdekiler kimin doğrusu?Ben en çok öğrencinin emeğine ve uğraşına bakarım..Gerisi önemli değil..Hem ödevle birlikte hayattan aldığı ders, ingilizceye yaklaşımı,işbirliği,kendini keşfetmesi, ilgilerini görmesi önemli benim için..Kişisel ödevler vermeye dikkat ederim o yüzden.Bir kalbe giden yüzlerce yol vardır ve ben her seferinde birini çalıp ona giden yolu bulmaya çalışırım öğrencilerimde.Bence simple present dan daha önemli olan o geniş zaman içinde öğrencilerimin kendi yetenek ve ilgilerini keşfetmesi ve anları güzel anılara dönüştürmeyi öğretmek.Gerisinin daha kolay geleceğine inanıyorum.Çok uzun yazdım ama demem o ki 'Use your way ;)..If there is not one, built one..
love, live and leave :)

Çevrimdışı rapkino

• Full Member
« Yanıtla #2 : 29 Aralık 2013, 14:03:12 »
Kendinizi ihbar etmişsiniz.Gereken yapılacaktır :D

Çevrimdışı dülsinya

• Jr. Member
  • **
  • Okulunuz: Yok
  • İngilizce Seviyeniz: Yok
« Yanıtla #3 : 31 Aralık 2013, 13:05:48 »
korkaklar ülkesinde yaşamaktansa ölmeyi tercih ederim :P unutma ki devrim kansız olmaz :)

Çevrimdışı c_pirci

• Yeni Üye
  • *
  • Çalışma Yılı: 16-20
  • Mesleğiniz: elt
  • Nereden: izmir
  • Okulunuz: İlköğretim
  • İngilizce Seviyeniz: İleri
  • Üniversite: SELÇUK ÜNV.FEN EDB.FAK.
« Yanıtla #4 : 22 Ocak 2014, 21:11:00 »
kesinlikle size katılıyorum.öğrencilerimin ingilizceyi sevip isteyerek öğrenmesini hedefledim.bu nedenle de ödev konularımı belirlerken ilgi alanlarını gözönünde tutuyorum hep.
Özgünlük,eğitim,öğrenme falan filan..Umursayan var mı acaba bunları merak ediyorum?Herkes öğrenciyi bir şekilde geçirip başından atma telaşında..Sistem sağolsun..8 yıllık öğretmenim hiçbir zaman internetten  proje  ödevlerini inceleyip öğrencilerime ödev vermedim..Özgünlük..Benim sürekli deyişimle hatta 'Creativity is the most important thing.Use your brain, you are rich enough..You have got a precious treasure in you.' Ölçekler falan hak getire kafama göre önce puan verip sonra ölçeklendiren bir öğretmenim ben:)İngilizce kitaplardan nefret ediyorum onlara mahkum olmaktan da o yüzden her daim eğlenceli ödevler vermeye çalışırım..İngilizcenin en güzel tarafı bu bence..Özgürlük..Ve beraberindeki özgünlük..Kim karışabilir ki hem üstelik ölçeklerdekiler kimin doğrusu?Ben en çok öğrencinin emeğine ve uğraşına bakarım..Gerisi önemli değil..Hem ödevle birlikte hayattan aldığı ders, ingilizceye yaklaşımı,işbirliği,kendini keşfetmesi, ilgilerini görmesi önemli benim için..Kişisel ödevler vermeye dikkat ederim o yüzden.Bir kalbe giden yüzlerce yol vardır ve ben her seferinde birini çalıp ona giden yolu bulmaya çalışırım öğrencilerimde.Bence simple present dan daha önemli olan o geniş zaman içinde öğrencilerimin kendi yetenek ve ilgilerini keşfetmesi ve anları güzel anılara dönüştürmeyi öğretmek.Gerisinin daha kolay geleceğine inanıyorum.Çok uzun yazdım ama demem o ki 'Use your way ;)..If there is not one, built one..

Share via facebook Share via technorati Share via twitter

xx
my english 8de unite 2 muamması

Başlatan shequre

45 Yanıt
12570 Gösterim
Son İleti 08 Nisan 2010, 20:35:25
Gönderen: aeolian20
xx
TEOG sınavında ünite 2 den soru çıkacak mı çıkmayacak mı muamması

Başlatan incisenam

6 Yanıt