Gönderen Konu: Tüm üyelerimizin dikkatine forum kuralları ile ilgili  (Okunma sayısı 2308 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı __Mehmet__

  • Super Member
  • *
  • İleti: 1,841
  • Karma: 2159
  • Cinsiyet: Bay
  • ۩۞۩๑ Myİngilizceli olmak büyük ayrıcalıktır ๑۩۞۩
  • Okulunuz: Yok
  • İngilizce Seviyeniz: Yok
Sayın Myingilizce.com üyeleri,

Myingilizce forum yönetimi olarak son zamanlardaki gözlemlerimize dayanarak şunları söyleyebiliriz.
Son zamanlardaki gözlemlerimize göre üyelerimizin forum kurallarını pek dikkate almadığını gördük.Ve biz myingilizce.com yönetimi olarak bu konudan duyduğumuz rahatsızlığı dile getirmek istedik.Sitemizdeki moderatör,süper moderatör  ve admin arkadaşlarımızın mesajları ve açılan konuları düzeltmeleri çok zaman aldığından dolayı site ile fazla ilgilenememekteyiz.Elbette biz forum yönetimi olarak  üyelerimizin forum kurallarına ait konu ve mesajlarını düzeltmek durumundayız.Ancak bu üyelerimizde son zamanlarda alışkanlık haline gelmeye başlamıştır.Bu nedenle lütfen Myingilizce.com forum kurallarımızı okuyup kurallarımıza göre hareket ediniz…

Sitemizde konu açılırken ya da mesaj gönderilirken en çok dikkat edilmeyen kurallarımız aşağıda belirtilmiştir;

-“Forum katılımcıları yeni bir konu başlığı açmadan önce arama özelliğini kullanarak o konunun Forumda mevcut olup olmadığını kontrol etmeliler. Aynı isimli veya aynı tartışmaları içeren konular açılmamasına dikkat edilmelidir aksi takdirde mesajlar yöneticiler tarafından silinecektir.”
Yukarıdaki kuralımıza fazla dikkat edilmediğini düşünüyoruz.Özellikle sbs sınavı sonrası yapılan yorum ve eleştiriler için aynı amacı hedef edinen birden çok konu açılmıştır.Aynı şekilde yıl başında da spot on kitapları ile ilgili aynı amacı hedef edinen bir çok konu açılmıştır.Bu konulardan bazıları yöneticilerimiz tarafından birleştirilmektedir ya da silinmektedir.Lütfen bu kurala çok dikkat ediniz…
-“Konu başlıklarını konunun içeriğini ifade eden şekilde seçmeniz gerekiyor. Konuyla alakasız başlıklar yazmak kesinlikle yasaktır. Yardım, lütfen, çok acil, çok önemli okuyun gibi başlıklar yöneticiler tarafından silinecektir...”
Yukarıda belirtilen forum kuralımızın da üyelerimiz tarafından dikkate alınmadığı görüşündeyiz.
Lütfen yukarıdaki gibi konu ile alakasız olan başlıklar yazmayınız.Aksi takdirde konu başlğı yöneticilerimiz tarafından düzeltilebilir ya da konu tamamen silinebilir.Konunun silinmesi ya da başlğın düzeltilmesi ile ilgili olarak Myingilizce.com forum yönetimi hiçbir itiraz kabul etmemektedir.

-“Internet dilinde büyük harflerle yazı yazmak bağırmak demektir, gereksiz yere alışkanlık edinerek büyük harflerle yazı yazmak yasaktır. Yazdığınız mesajlarda gereğinden fazla smiley (smilies) kullanmak yasaktır. 1 taneside aynı anlamı taşıyor 10 taneside. Konulara yazdığınız cevaplarda slm, tsk gibi kısaltmalar ya da tskkkkkkkkkkkkkk ve slmmmmmmm tarzından  anlamsız ifadeler kullanılamaz.”

Maalesef forumumuzda en çok dikkat edilmeyen kural yukarıda ki kuraldır.Özellikle büyük harfle yazma hatası forumumuzda en çok yapılan hatalardandır.Lütfen forumumuzun iyiliği için yazılarınızın tamamını büyük harfle yazmayınız.Aksi takdirde mesajınız silinebilir ya da forum yönetimi tarafından değiştirilir.Ayrıca mesajlarınızda gereksiz yere kısaltma, smiley ve anlamsız ifadeler kullanmayınız.Aksi takdirde yine mesajınız silinebilir ya da değiştirilebilir.

-“ Forumda yazılacak konular ilgili bölümlere yazılmalıdır. Yöneticiler yanlış yere açılan konuları uyarmaksızın ilgili bölüme kaydırabilirler. Eğer uygun bir bölüm bulamadıysanız konuyu bir yöneticiye bildirebilir yardım alabilirsiniz.”

Arkadaşlar lütfen yukarıdaki konuya da dikkat ediniz.Forumda konuyu yanlış yere açmak forumumuzun kirlenmesine yol açmaktadır.Eğer uygun bir yer bulamadıysanız online olan bir yöneticimizden bu konu ile ilgili yardım alabilirsiniz.Eminim ki yöneticilerimiz sizi geri çevirmeyecek ve yardımlarını esirgemeyeceklerdir.

- “Linkler ve Dost Siteler bölümü dışında, açıktan, signature (kullanıcı imzası) ya da özel mesaj yolu ile link vermek ve reklam yapmak kesinlikle yasaktır. Ayrıca Özel mesaj dışında ve Belirtilen forumlar dışında Forum içinde e-mail adresi vermekte yasaktır.”

Arkadaşlar lütfen imzalarınızda link verip reklam yapmayınız.Aksi takdirde yöneticilerimiz imzanızı değiştirebilir ya da sizi forumdan süreli / süresiz  uzaklaştırabilirler.

-“Forumda hiç yazı yazmayanların ya da uzun zaman Foruma giriş yapmayanların üyeliği uyarılmaksızın silinebilir veya üyeliğini güncellemesi istenebilir..”
Sitemiz seminer dönemlerinde,yazılı dönemlerinde yoğun olmaktadır.Ancak diğer zamanlar seminer ve yazılı dönemlerinde giren üyelerimizin çoğu foruma girmemektedir.Lütfen sitemize sık sık uğrayınız.

-“Ahlak dışı konular açmak, uygunsuz resimler sunmak, xxx film arıyorum ya da sunuyorum tarzında yazılar yazmak yasaktır.”
Arkadaşlar forum yönetimi olarak böyle bir olaya çok rastlamadık.Ancak rastlanması durumunda forum yönetiminin kararına göre üye uzaklaştırilacak ya da foruma girmesi kesinlikle yasaklanacaktır.Çünkü burası bir eğitim / öğretim forumudur.Forumumuzda yaşı küçük olan üyelerimizde bulunmaktadır.Bunları göz önünde bulundurunuz.

-Üyelerimiz lütfen sitemizde bulunan dökümanları başka sitelerde kaynak belirtmeden ya da alıntı olduğunu belirtmeden paylaşmayınız.Bunun fark edilmesi durumunda doğacak olan sorumluluğu siz almış olursunuz.

Üyelerimizin yukarıdaki belirtilen kurallara ve diğer kurullarımıza uymamaları durumunda ve bu kurallara uymamayı alışkanlık haline getirdiği zaman Myingilizce.com Forum Kuralları’nın 16. maddesine göre;
“Forum işleyiş ve kuralları konusunda katılımcıları bilgilendirmek Admin veya moderatörlerin görevi değildir. Katılımcılar bu kuralları okuyup uymak zorundadır. Forum kurallarına uymayanların üyelikleri silinir ya da Foruma girişi engellenir. Myİngilizce Forumda üye olan herkes kuralları okumuş ve kabul etmiş sayılır.”
gerekli işlemler yapılır.

Forumumuzla ilgili olarak bir başka sorunda üyelerimizin yapmış olduğu paylaşımların indirilmesine rağmen yorum yazılmaması ya da teşekkür edilmemesidir.Ancak bu durum paylaşımda bulunan üyelerimizin aktif kalmasını engelleyecek ve forumumuzun gelişememesine yol açacaktır.Bu nedenle indirdiğiniz paylaşımlar hakkındaki olumlu / olumsuz görüşlerinizi bildiriniz.Ya da teşekkür butonuna basınız.Bu kadar güzel paylaşımlar için forum yönetimi olarak bir teşekkürün çok olmadığını düşünüyoruz.
Forum kurallarımızın tamamını  aşağıdaki linke tıklayarak okuyabilirsiniz…..

http://www.myingilizce.com/index.php?topic=3.0
                     

      Kurallarımıza uymanız ve forumumuza aktif olarak katılmanız dileğiyle…..     

                                                                                        Myingilizce.com Forum Yönetimi

Linkback: http://www.myingilizce.net/index.php?topic=12273.0


Share via facebook Share via technorati Share via twitter

xx
Tüm üyelerimizin dikkatine Forum kuralları ile ilgili

Başlatan __Mehmet__

0 Yanıt
1205 Gösterim
Son İleti 17 Haziran 2009, 22:28:02
Gönderen: __Mehmet__
xx
Tüm üyelerimizin dikkatine forum kuralları ile ilgili

Başlatan __Mehmet__

0 Yanıt
3793 Gösterim
Son İleti 17 Haziran 2009, 22:18:56
Gönderen: __Mehmet__
xx
Tüm üyelerimizin dikkatine Forum kuralları ile ilgili

Başlatan __Mehmet__

0 Yanıt
2474 Gösterim
Son İleti 17 Haziran 2009, 22:40:55
Gönderen: __Mehmet__
xx
Tüm üyelerimizin dikkatine Forum Kuralları ile ilgili

Başlatan __Mehmet__

0 Yanıt
2268 Gösterim
Son İleti 17 Haziran 2009, 22:24:18
Gönderen: __Mehmet__