Gönderen Konu: Malatya İngilizce Dersi Öğretim Programları Yöntem ve Teknikleri Semineri  (Okunma sayısı 8916 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SileNtStorM

• Administrator
  • *
  • Çalışma Yılı: 6-10
  • Facebook Profile: http://www.facebook.com/myingilizce
  • Mesleğiniz: İngilizce Öğretmeni
  • Nereden: Malatya
  • Okulunuz: Anadolu Öğretmen
  • İngilizce Seviyeniz: İleri
  • Üniversite: İnönü
Malatya İngilizce Dersi Öğretim Programları Yöntem ve Teknikleri Seminerinden İzlenimler

Malatya İl Milli Eğitim Müdürlüğü İngilizce Öğretmenlerine yönelik İngilizce Dersi Öğretim Semineri düzenledi.Hizmet İçi Eğitim Bölümü tarafından organize edilen Seminer 5 gün sürdü.         

İngilizce branş öğretmenlerine yönelik Milli Eğitim Bakanlığı Hizmet İçi Eğitim Dairesi Başkanlığı tarafından Malatya'da görev yapan İngilizce öğretmenlerine 18–22 Ekim 2010 tarihleri arasında seminer verildi.  457 Öğretmenin katıldığı seminer Nihat Tecdelioğlu İlköğretim okulunda yapıldı. Seminer öncesi konuşma yapan Talim Terbiye Kurulu Koordinatör Eğitim Yöneticisi Sevil Sarı seminer hakkında bilgiler verdi. Burada yapılan çalışmaların öğretmenlerimizin bilgilerini tazelediğini ve yeni müfredat çalışmalarına katkı sağlayacağını söyledi.

İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Bulut ise yaptığı konuşmasında Ülkemizde yabancı dil eğitimi istenilen seviyede olmadığı bir gerçek ancak İngilizce günümüzde dünyanın en çok ilgi gösterdiği iletişim dili olarak kullanılmaktadır. Az gelişmiş diye nitelenen birçok ülkede halk günlük yaşantılarında ikinci dil olmasına rağmen İngilizce konuşmaktadır. Bizlerde günümüz dünyasında yaygın olarak kullanılan İngilizceyi en iyi şekilde öğrencilerimize siz değerli öğretmenlerimiz ile öğretebilir ve iyi bir dil eğitimi gerçekleştirebiliriz. Seminerin hayırlı olmasını dilerim dedi.

Siz de seminlerle ilgili görüşlerinizi paylaşabilirsiniz..

Linkback: http://www.myingilizce.net/index.php?topic=18053.0
Sitemize Destek İçin Lütfen Bir "Teşekkür" Edin.

Çevrimdışı alakasi

• Jr. Member
  • **
hocam şahane bir seminerdi.. aşırı deerecede eğlendik. bir kez daha ingilizcenin ne kadar eğlenceli oluduğunu ve öğrenci olmanın ne demek olduğunu anladık.. yine istiyoruz.:))))

Çevrimdışı eftalbey

• Full Member
  • BEN EN İYİ DK İNİZ
  • Okulunuz: İlköğretim
  • İngilizce Seviyeniz: Başlangıç
  • Üniversite: ORTA DOĞU TEKNİK ÜNİVERSİTESİ OLACAK
 Bu seminerlerde neler öğretiliyor

Çevrimdışı yosun60

• Jr. Member
  • **
Neler Öğretiliyor :

ICE-BREAKERS
OBM- Yeni Öğretim Programları, Kitap Örnekleri CEFR- Introducing The new Curricula, Samples from coursebooks
Classroom management
Integrated language teaching
4 skills and workshops  , etc...

Çevrimdışı adam.liner

• Sr. Member
  • Okulunuz: Yok
  • İngilizce Seviyeniz: Yok
ankarada
13-17 haziran 2011 tarihlerinde 30 saatlik ingilizce dersi eğitim programları yöntem ve teknikleri seminerine katıldık.
Dağıtımına gerek olmayan sunumlarla işlenilen reading-writing-listening-speaking-grammar-vocabulary-classroom management-Using materials-language gibi derslerin kısa sunumları, games ki bu oyunları öğrenci gibi öğretmenler yapıyor, sınıf çalışmaları, uygulamalar eşliğinde genelde sıkıcı olmadan, güzel bir hafta geçirdik. okutulan kitapların tanıtımı, nasıl daha iyi işlenebilirliği üzerinde ingilizceyi nasıl daha sevdirebilirizi gösteren çalışmalar olarak değerlendiriyorum.  :)

Çevrimdışı kadriyeceutku

• Yeni Üye
  • *
  • Myİngilizce.Net
  • Nereden: cide
yıllar geçtiüstünden.. güzel bir seminerdi. aynı seminerde bulunduğumuz ama büyük bir ihtimalle hiç konuşmadığımız bir meslektaşımla dört yıl sonra aynı okulda görev yapıyorum. hayırlı olur inşallah....

Share via facebook Share via technorati Share via twitter

question
ingilizce öğretim yöntem ve teknikleri semineri alanlar

Başlatan gulsenilgaz33

24 Yanıt
12828 Gösterim
Son İleti 17 Haziran 2011, 13:33:26
Gönderen: adam.liner
clip
Öğretim yöntem ve teknikleri sunusu (Seminer Konusu)

Başlatan ophella85

0 Yanıt
6309 Gösterim
Son İleti 31 Ağustos 2010, 03:08:48
Gönderen: ophella85
doc
Malatya'da Özel İngilizce Dersi

Başlatan sultancan

1 Yanıt
3260 Gösterim
Son İleti 23 Kasım 2009, 19:36:27
Gönderen: sultancan