Gönderen Konu: Havuç suyunun faydaları  (Okunma sayısı 2607 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı nifado

• Miss Mod
  • *
  • Çalışma Yılı: 6-10
  • Mesleğiniz: İngilizce Öğretmeni
  • Nereden: aslen MANİSA ama görev icabı KONYA
  • Okulunuz: İlköğretim
  • İngilizce Seviyeniz: İleri
  • Üniversite: Anadolu Üniversitesi
Havuç suyunun faydaları
« : 19 Mart 2012, 22:28:31 »
•Havuç suyu denince önceleri yüzümü ekşitirdim. Hatta portakal ve elma varken neden havuç suyu içeyim gibi bir düşünce içerisindeydim. Gerçekten müthiş bir tadı var.

Ayrıca vücuda bir çok da yararı mevcut… Peki nedir bu havuç suyunun faydaları diye araştırdım. Karşıma şunlar çıktı:
 •Havuç suyu, kanı temizler. Vucuttaki üre asidi, ürat tuzları ve benzeri yorgunluk maddelerini, idrarla dışarı atarak, romatizma, mafsallarda ürat birikmesi, kum ve taşda çok fayda verir.
•Havuç bol A vitamini ile gözlerin görmesini artırır, her türlü hücrelerin çalışmasını ve yenilenmesini sağlar. Cilde temizlik ve pembelik verir.
Taze sıkılmış havuç suyu yarı yarıya süt ile karıştırıp günde 3-5 bardak içilirse, astım, bronşıt, öksürük, ses kısıklığı ve veremde çok faydalıdır.
•Havuç kalp damarlarını genişletir ve kalbi kuvvetlendirir. Kalp rahatsızlığı ve damar sertliği olanlara çok faydalıdır.
 •Havuç suyunun önemli bir özelliği yemek borusu ve mide yanmasına karşı olan gücüdür. Mide yanması çekenler için bir bardak havuç suyu bulunmaz bir nimettir. . Alzheimer hastalığına karşı taze sıkılmış havuç suyu kürünün önleyici etkisi yaklaşık %80 dir.

Gerçekten ilgi çekici. Havuç suyunu daha önce içmediyseniz ya da bir ön yargıya sahipseniz bunu hemen kafanızdan atın derim. En kısa zamanda bir meyve sıkacağı ile beraber bir kilo da havuç alın… Ve suyunu afiyetle için!

Linkback: http://www.myingilizce.net/index.php?topic=22967.0
Bir teşekkürü eksik etmemeniz dileğimle...

Share via facebook Share via technorati Share via twitter

xx
Bilim adamları süper havuç üretti...

Başlatan intelligent

0 Yanıt
1137 Gösterim
Son İleti 16 Ocak 2008, 21:15:04
Gönderen: intelligent
xx
Zemzem suyunun özellikleri

Başlatan karadavut

1 Yanıt