Gönderen Konu: Sevkin yerine "Hastaneye giden memur çalışabilir kağıdı alacak"  (Okunma sayısı 7007 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı isikayhan

 • English Teacher
 • *****
 • İleti: 1,684
 • Karma: 13464
Sevk kalktığı için sağlık ocağına veya hastaneye gidilip muayene olunulduğunu kanıtlayabilmek için "Hastaneye giden memur çalışabilir kağıdı alacak":

http://www.takvim.com.tr/Ekonomi/2010/01/31/hastaneye_giden_memur_calisabilir_kagidi_alacak


Hastaneye giden memur çalışabilir kağıdı alacak


15 Ocak'tan itibaren devlet memurları kurumlarından sevk almaksızın, sağlık karnesi olmaksızın hastanelere müracaat edebilmekte. Sevkin kalkması ile birlikte bazı memurlarımız habersiz işe gelmemekte. Sorulduğunda 'hastanedeyiz' diye cevap vermekte. Eskiden sevk vardı hastaneye gidip gitmediğini kontol edebiliyorduk. Şimdi hastaneye giden memurları nasıl kontrol edeceğiz? Mehmet Ataç/ANKARA
Sevgili okurum. 15/01/2010 tarihinden itibaren devlet memurlarının kendisi ve bakmakla yükümlü olduğu kişilerin sağlık hizmetleri Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından devralınmıştır. Bu tarihten itibaren devlet memurları kurumlarından sevk almaksızın T.C. kimlik numarası ve kimlik tespiti için gerekli bir belge (nüfus cüzdanı, sürücü belgesi, evlenme cüzdanı, pasaport) ile birlikte, sağlık karnesi olmaksızın T.C. Sosyal Güvenlik Kurumu ile sözleşmeli sağlık hizmeti sunucularına müracaat edebilmekte. Tedavisi yapılan memurlar için çalışabilir kağıdı düzenlenecek. Sevk almadan giden devlet memurlarının takibi için Sosyal Güvenlik Kurumu güzel bir çözüm bulmuş. Devlet memurlarından kurumla sözleşmeli sağlık hizmeti sunucularınca yapılan muayeneleri sonucu istirahatlı bırakılmalarına gerek görülmeyen veya ayakta tetkik ve tedavileri sağlanıp da iş görebilecek durumda bulunanlara müdavi (hastaya bakan) hekimlerce Sağlık Uygulama Tebliği Eki'ndeki 'Çalışabilir Kağıdı' (EK-11/A) düzenlenecek. Bu belgeyle devlet memurları hakkında yapılan tedavi işlemlerinden kurumlarının bilgilendirilmesi sağlanmış olduğu gibi memurun hasta olması sebebiyle görevine gelmeme nedeni de belgelendirilmiş olmakta. Böylece memurların gerçekten tedavileri için sağlık kurumlarına gidip gitmediğininde kontrolü de sağlanmış olacak.Linkback: http://www.myingilizce.net/index.php?topic=15835.0
Eğitimli insanlar topluma borçludurlar. Bir işin nasıl yapılabileceğini biliyorken bir başkasının yapamadığını görüp susmaları kendilerini yetiştiren o topluma ihanettir.

Bilgi paylaştıkça çoğalır.

 
M.Niyazi Saral

Çevrimdışı isikayhan

 • English Teacher
 • *****
 • İleti: 1,684
 • Karma: 13464
Sevkin yerine "Hastaneye giden memur çalışabilir kağıdı alacak"
« Yanıtla #1 : 02 Şubat 2010, 15:09:03 »
İlgili mevzuat:

2008 YILI SOSYAL GÜVENLİK KURUMU SAĞLIK UYGULAMA TEBLİĞİ

http://www.mevzuat.gov.tr/Metin.Aspx?MevzuatKod=9.5.12499&MevzuatIliski=0&sourceXmlSearch=11/A

21.3. İstirahat raporlarının düzenlenmesi

(5) Sözleşmeli sağlık kurum ve kuruluşları hekimlerince yapılan muayeneleri sonucu istirahatlı bırakılmalarına gerek görülmeyen veya ayakta 20 günü aşmayan müddetle tedavileri sağlanıp da iş görebilecek duruma gelen hizmet akdiyle bir veya daha fazla işveren tarafından çalıştırılan sigortalılar için müdavi hekimlerce, işyerlerine ibraz etmeleri ve iş göremezlik ödeneğinin ödenebilmesi bakımından SUT eki “Çalışabilir Kâğıdı” (EK-11/A) düzenlenecektir.
*************************************************************
Bütün ekler için: http://www.mevzuat.gov.tr/cache/yonetmelik/9.5.12499%20ek.rar
*************************************************************
Sadece “Çalışabilir Kâğıdı” (EK-11/A) için: http://www.fsmhastanesi.com/mevzuat/sut/EK-11/EK-11A.htm
*************************************************************
EK-11/A'nın ekran görüntüsü:


Çevrimdışı isikayhan

 • English Teacher
 • *****
 • İleti: 1,684
 • Karma: 13464
Sevkin yerine "Hastaneye giden memur çalışabilir kağıdı alacak"
« Yanıtla #2 : 03 Şubat 2010, 13:03:34 »
“Çalışabilir Kâğıdı” (EK-11/A)'yı word dosyası olarak indirmek için: http://www.box.net/shared/y89bk74tpi

Çevrimdışı isikayhan

 • English Teacher
 • *****
 • İleti: 1,684
 • Karma: 13464
Sevkin yerine "Hastaneye giden memur çalışabilir kağıdı alacak"
« Yanıtla #3 : 08 Şubat 2010, 18:07:58 »
KAMU PERSONELİNİN GENEL SAĞLIK SİGORTASI KAPSAMINA ALINMASI İLE İLGİLİ DUYURU

http://www.sgk.gov.tr/wps/wcm/connect/34d7ea00410a283f919ddb6d7e64d7ba/duyuru_14012010_01.pdf?MOD=AJPERES


İSTİRAHAT RAPORLARI
.
.
.
Kurumla sözleşmeli sağlık hizmeti sunucularınca yapılan muayeneleri sonucu istirahatlı bırakılmalarına gerek görülmeyen veya ayakta tetkik ve tedavileri sağlanıp da iş görebilecek duruma gelen sigortalılar için, müdavi hekimlerce SUT eki “Çalışabilir Kâğıdı” (EK-11/A) düzenlenecektir.

Çevrimdışı isikayhan

 • English Teacher
 • *****
 • İleti: 1,684
 • Karma: 13464
Sevkin yerine "Hastaneye giden memur çalışabilir kağıdı alacak"
« Yanıtla #4 : 12 Şubat 2010, 15:01:01 »
memurlar.net manşet haber yapmış:

Hastaneye giden memur çalışabilir kâğıdı alacak
http://www.memurlar.net/haber/159991/

15 Ocak 2010 tarihi itibariyle memurlar ve bakmakla yükümlü oldukları aile fertlerinin tedavi işlemleri SGK tarafından çıkarılan SUT tebliği esaslarına göre düzenlenecektir. Bu nedenle uygulamada intibak sorunları yaşanmaktadır. Diğer taraftan SUT tebliğinin yapılan değişiklikleri içeren en son hali ne Başbakanlık mevzuat sitesinde ne de SGK'nın sitesinde yer almadığından karmaşa oluşmaktadır. Yeni SUT tebliği çıkana kadar, 2008 tarihli SUT tebliğinin en son halinin resmi bir kurum sitesinde yayımlanması uygun olacaktır. Başlıkta yer alan konuya ilişkin açıklama için tıklayınız.

SGK tarafından yayınlanan Sağlık Uygulama Tebliği Ekindeki Sağlık Kurumlarınca Devlet Memurlarına tedavi sonrası verilmesi gereken belge örnekleri aşağıdadır.

KAMU PERSONELİNİN GENEL SAĞLIK SİGORTASI KAPSAMINA ALINMASI
İLE İLGİLİ DUYURU

"İSTİRAHAT RAPORLARI
Kurumla sözleşmeli sağlık hizmeti sunucularınca yapılan muayeneleri sonucu istirahatlı bırakılmalarına gerek görülmeyen veya ayakta tetkik ve tedavileri sağlanıp da iş görebilecek duruma gelen sigortalılar için, müdavi hekimlerce SUT eki "Çalışabilir Kâğıdı" (EK-11/A) düzenlenecektir."

15 Ocak´tan itibaren devlet memurları kurumlarından sevk almaksızın, sağlık karnesi olmaksızın hastanelere müracaat edebilmekte. Sevkin kalkması ile Hastaneye giden memur çalışabilir kâğıdı alacak.

15/01/2010 tarihinden itibaren devlet memurlarının kendisi ve bakmakla yükümlü olduğu kişilerin sağlık hizmetleri Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından devralınmıştır.

Bu tarihten itibaren devlet memurları kurumlarından sevk almaksızın T.C. kimlik numarası ve kimlik tespiti için gerekli bir belge (nüfus cüzdanı, sürücü belgesi, evlenme cüzdanı, pasaport) ile birlikte, sağlık karnesi olmaksızın T.C. Sosyal Güvenlik Kurumu ile sözleşmeli sağlık hizmeti sunucularına müracaat edebilmekte. Tedavisi yapılan memurlar için çalışabilir kâğıdı düzenlenecek.

Devlet memurlarından kurumla sözleşmeli sağlık hizmeti sunucularınca yapılan muayeneleri sonucu istirahatlı bırakılmalarına gerek görülmeyen veya ayakta tetkik ve tedavileri sağlanıp da iş görebilecek durumda bulunanlara müdavi (hastaya bakan) hekimlerce; 2008 YILI SOSYAL GÜVENLİK KURUMU SAĞLIK UYGULAMA TEBLİĞİ Eki´ndeki Çalışabilir Kağıdı (EK-11/A) düzenlenecek. İstirahat verilmesi halinde İş Göremezlik Belgesi EK-11B düzenlenecek. Hasta sevk edilirse Hasta Sevk Formu Ek-4/A düzenlenecek.

Bu belgeyle devlet memurları hakkında yapılan tedavi işlemlerinden kurumlarının bilgilendirilmesi sağlanmış olduğu gibi memurun hasta olması sebebiyle görevine gelmeme nedeni de belgelendirilmiş olmakta. Böylece memurların gerçekten tedavileri için sağlık kurumlarına gidip gitmediğinin de kontrolü de sağlanmış olacak.Share via facebook Share via technorati Share via twitter

xx
Memur Maaşlarına Kurulan Tuzak; " Yüzde 20 Vergi Dilimine Yakalandınız!"

Başlatan mustafa hoca

3 Yanıt
4258 Gösterim
Son İleti 28 Temmuz 2009, 21:52:47
Gönderen: mustafa hoca
thumbup
6. sınıflar "should" "shouldn't" " games and sports" konulu worksheet

Başlatan sweety67

1 Yanıt
8105 Gösterim
Son İleti 20 Aralık 2009, 10:19:56
Gönderen: Ekselans31
exclamation
Nokia bazı "AC -3U", "AC-3E" ve "AC-4U" model şarj aletlerini değiştiriyor

Başlatan isikayhan

1 Yanıt
2407 Gösterim
Son İleti 09 Kasım 2009, 17:55:09
Gönderen: isikayhan
cheesy
6. sınıflar "must" "mustn't" "will" "be going to" worksheet

Başlatan sweety67

6 Yanıt
8702 Gösterim
Son İleti 22 Mart 2012, 20:57:50
Gönderen: SileNtStorM